Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Historie, vývoj a současnost

Vraťme se zpět k přírodě a využijme účinky PIJAVICE LÉKAŘSKÉ (z lat. Hirudo Medicinalis) a jejích cca 150 bioaktivních látek.

Historie

Nejstarší zmínka o terapii pijavicí sahá o tři tisíce let zpět. Nález byl i v egyptské hrobce faraóna 18. dynastie (r. 1567 - 1308 před n. l.). Zmínek z historie je hodně, ví se, že právě Kleopatře pomohla k otěhotnění pijavice lekářská. V Evropě se první zmínky o aplikaci pijavice lekářské objevily v dílech řeckého lékaře a básnika Nikandrosa z Colophon (2. pol.n.l.). V minulosti se často používaly při hubnutí, říká se, že se bez větších problémů zbavovali 5 až 10 kg. Operní zpěvák Botičelli používal pijavice, aby měl lepší hlas.

Vývoj

O masovosti používání, a tedy o účinnosti hirudoterapie, svědčí skutečnost, že v 30. letech 18. století bylo jen v Rusku prodáno 30 milionů pijavic ročně! Užitečnost pijavic byla tak vysoká, že na přelomu 18. a 19. století vyváželo Rusko do západní Evropy, především do Francie, 80 až 100 milionů kusů ročně! Taktéž Maďarsko bylo velkým vývozcem pijavice lékařské.

Moderní medicína

odhalila, že pijavice lékařská má v sobě velmi účinné látky, které můžeme využít ve svůj prospěch. Některé látky: hirudin (podobný lék heparin - dokáže ředit krev), s antibiotickými účinky, antihistaminika a mnoho dalších aktivních látek, které mají léčebný účinek, což potvrzují vědecké výzkumy.

V Čechách je hirudoterapie teprve na začátku. A musíme s politováním konstatovat, že někteří současní představitelé moderní medicíny se staví k hirudoterapii přinejmenším s nedůvěrou a stále upřednostňují farmakologické léčení. Nejzajímavější na tom je, že největší námitky má právě ta odborná veřejnost, která o hirudoterapii nechce nic vědět nebo ji ze zásady odmítá, aniž by si zjistila více informací. Vždyť podíváme-li se na státy jen kolem České republiky zjistíme, že se zde pijavice lékařská používá naprosto běžně a legálně (např. v Německu jsou látky schváleny jako LÉČIVO). Proč tomu nemůže být i u nás? Naštěstí se názory v Čechách mění. Někteří lékaři začínají používat pijavice lékařské s velkým úspěchem a setkávají se u svých pacientů s pozitivními účinky. Látky z pijavice lékařské jsou výborné i pro detoxikaci organizmu. Přikládají se na určená místa a během sedmi, po sobě jdoucích návštěvách, projde Vaše tělo očistným procesem. Pozor - nejedná se o pouštění žilou. Cílem terapie je předat z pijavic do těla klienta co nejvíce látek, nikoliv nechat vypít co nejvíce krve.

Centrum regenerace a zdraví Perla, zastoupené paní Hliněnskou, již několikrát vyzvalo formou dopisu ministerstvo zdravotnictví i životního prostředí, aby se kompetentní osoby k možnosti aplikace pijavice lékařské vyjádřili. Chceme hirudoterapii v Čechách zlegalizovat. Bohužel se nám nikdy nedostalo odpovědi. Začali jsme šířit informace po síti Facebook a výsledek se dostavil. K naší radosti jsme byli na začátku dubna 2012 poctěni návštěvou z ministerstva zdravotnictví. Naneštěstí nebyla paní Hliněnská v den neohlášené návštěvy přítomna. Avšak věříme, že se podaří navázat aktivní a kladný rozhovor se zástupcem ministerstva zdravotnictví a povolení hirudoterapie se pohne kupředu. Doufejme jen, že nepůjde o "úředníka", který má pouze za úkol vše zastavit a znemožnit pokračování aplikace pijaviček v Čechách.

Víte, že existuje 650 známých druhů pijavic?

z nich se v medicíně používají jen tři druhy. Nejvýznamnější pro aplikaci je Pijavice lékařská. Dá se od jiných pijavic lehce rozlišit, má na zádech žluto-oranžové nebo zelené proužky, dobře viditelné například na sluníčku. Ostatní druhy pijavic jsou absolutně nevhodné pro medicínské účely. Pijavice lékařské jsou na červené listině a v přírodě se už téměř nevyskytují. K terapeutickým účelům se pijavice lékařské chovají na speciálních biofarmách.

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 778)
45%

Ano, jen v době zdravotního problému. (1 386)
22%

Nevím, bojím se pijavic. (924)
15%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (1 150)
18%

Celkový počet hlasů: 6238

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.