Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Bolesti hlavy a migrénní stavy

Nationale: žena 40 let, opakované cephalgie a migren. stavy, 1 dítě, managerský post ve firmě, lehká artrotická změna v obou loktech, bolestivá osteortritis levé končetiny v úponu m.biceps brachii, a osteofyt v okolí ramenního kloubu při úponu šlachy, při ataku migreny standardní postup + medikace antimigrenik, okolí kloubů aplikace NAISD mastí a přírodní masti (Just, GW, atd.).

Diagnosa: degenerativní artrosy alter. kloubů, (ramena, lokte) migrena nsp.

Terapie Pijavicí lékařskou

Indikace: aplikace pijaviček v oblasti alerovaných a bolavých kloubů i přeze oznámení dopředu že osteofyt. degenerace nelze tímto způsobem řešit, pacienta chtěla jen tlumit bolest a oddálit ortopedicko-chirurgickou korekci.

Počet pijavic: 2 ks testační a plán do zlepšení po 4 ks v intervalu 4 dní.

Subjektivní změna: dle pacienty již po první aplikaci stav výrazné analgezie trvající 4 dny, pak ataka palčivé bolesti na 12 hod a návrat do původní hladiny bolesti, druhá aplikace  beze změn a při třetí aplikaci stav a opět nástup analgezie, ale po 24 hod stav výrazného mravenčení do periferie končetiny trvající 2 dny, pacientka po vymizení neurologického dráždní hirudoterapii ukončila pro nemožnost výkonu povolání a zažádala o hirudoterpii v době její dovolené.

Názor pacienta: pacientka změnu zaregistrovala a subjektivně vyhodnotila jako nejasnou, z objektivních důvodů medikaci přerušila, svědivost a mravenčení zaregistrovala.

Vyhodnocení: dle ústní presentace velmi silné neurologické dráždění, s psychosomatickým blokem při probíhající změně, v rámci úspěchu a celostnímu přístupu nutné akceptovat názor pacientky.

Zpracoval MVDr. František Zahrádka

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 269)
53%

Ano, jen v době zdravotního problému. (749)
17%

Nevím, bojím se pijavic. (424)
10%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (875)
20%

Celkový počet hlasů: 4317

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.