Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Palec přišitý po řezu cirkulárkou

Mladý muž si na cirkulárce úřizl podstatnou část palce. Ten se podařilo chirurgicky přišít. Bohužel v průběhu léčby došlo k zhoršení stavu, až nekrotizaci tkáně. Což mělo jediný následek. Odříznou palec celý - tedy amputace. Pacient, manželka i maminka a celá rodina se s toutou zprávou nemohla smířit.

Našli si RC-Perla a domluvili návštěvu. Paradoxní také je, že o pijavičkách mluvil sám pan doktor, ale naneštěstí aplikace nedoporučil hned. Kdyby se totiž začalo s přiložením pijaviček hned druhý den po zákroku, mohl být výsledek ještě lepší, ale nepředbíhejme.

Pacient byl ze severních Čech a tak se dostavil až po 3 dnech od prvního kontaktu. Celkem až po dlouhých TŘINÁCTI dnech od operace. Bohužel pro palec. Ihned se začalo s přiložením dvou pijaviček.

Prst vypadal dost hrozivě a úspěch byl v nedohlednu a výsledek velmi neurčitelný. Na otázku zdali bude vůbec nějaký, si netroufla dát terapeutka, paní Hliněnská, odpověď ani náhodou. Osud se vložil do pijaviček a do schopnosti regenerace tkání, respektive přírodě samotné.

Vzhledem ke vzdálenosti od Prahy si pijavičky vzal pacient domů a přikládaly je manželka nebo maminka. Všichni byli v neustálé komunikaci s paní Hliněnskou a konzultovali každý postup. Terapeutka byla také v kontaktu se slovenským lektorem a zkušeným terapeutem v oboru hirudoterapie, panem Legátem. Eufóriie nadšení střídala eufórie zklamání. Chvílemi vypadal palec moc krásně, chvílemi všichni upadali do pocitu beznaděje.

Pacient chodil také na kontroly k panu chirurgovi. Ten doporučoval pokračovat v léčbě pjavičkami. To bylo pro palec velmi významné rozhodnutí, neboť hlavní slovo, co bude dál, měl právě pan doktor. Nakonec se léčba zastavila v jednom bodě a přišlo závěrečné rozhodnutí.

Ukončit léčbu pijavičkami a dořešit palec opět chirurgicky.

Jaký byl výsledek?

Pro pacienta ten nejlepší! Amputace celého palce se NEKONALA! Naopak chirurg mohl použít pro překrytí pahýlu zhojené bříško. Kůže tak přijala vlastní část prstu bez komplikací a nemusela se brát kůže např. ze stehna (pak doufat, že kůže sroste bez zdravotních komplikací).

Palec se podařilo, díky chirurgii a pijavičkám, zachránit za nehtovým lůžkem a tím palec zůstal pro uchopování předmětů FUNKČNÍ.

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 269)
53%

Ano, jen v době zdravotního problému. (749)
17%

Nevím, bojím se pijavic. (424)
10%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (875)
20%

Celkový počet hlasů: 4317

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.