Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Příhoda po přisátí pijavičky

Mám super příhodu na pijaviččí web.

Po zakoupení pijaviček z biofarmy jsem požádala svého manžela o přiložení dvou kusů za uši (za každé ucho jednu). Manžel měl nějaké zkušenosti z minulých týdnů a tak bral přikládání jako běžnou záležitost. Z mé strany došlo k pochybení, neboť jsem neměla možnost na své hlavě body přesně vyčlenit a tudíž celý průběh terapie jsem nechala na "amatérovi".

Pijavička za pravým uchem se přisála do správného bodu, za levým uchem do kraje ušního boltce. Nic jsem netušila, manžel byl spokojený že pijavice krásně tloustnou. Bohužel levá víc.

Po odepnutí pijavic došlo k poměrně masivnímu krvácení z malé dírky po vkousnutí. Krvácení trvalo celou noc (terapie probíhala v 8 hodin večer). Polštář na posteli, pyžamo, vlasy, vše v krvi. Bylo to jako z hororu. Okolo třetí hodiny ráno jsem se musela celá osprchovat a umýt si vlasy. V 9 hodin ráno jsem totiž měla objednané lidi na masáže.

Okolo páté hodiny ránní krvácení ustalo jako když utne. Výsledkem byly dvě igelitové tašky plné rudých obvazů a tamponů, ale ranka byla zacelená.
Během mé dopolední práce jsem pociťovala jakousi dutost v levé půlce hlavy a podlamovaly se mně trochu kolena. V pudu sebezáchovy jsem okamžitě rozdělala lahev kvalitního červeného vína a společně se sklenicemi čisté vody jsem pila i víno. Odpoledne mně manžel koupil v lékárně železo a B12 na doplnění krve.
Byla to ne zrovna moc příjemná zkušenost, kterou jsem učinila na vlastním těle, ale ve finále jsem se cítila fantasticky a odlehčeně. Krásně jsem ten večer spala a pocitově mně odpadla tíha z hlavy.

Z této příhody jsem se opravdu ponaučila a bez důkladného proškolení a jistoty, že klient chápe kam má pijavky vložit, žádnou neprodám.

Ivana Tyllerová - terapeut

Děkujeme za příspěvek terapeutky, paní Ivany Tyllerové.

Poznámka paní Katky

Jen pro upřesnění. Přiložení pijaviček pomocí skleničky či kelímku, avšak malého průměru, je důležité, aby si pijavice tzv. "nedělala co chce" a nepřichytila se např. na kontraindikované místo či přímo na cévu. Za uchem je však omezený prostor a mnoho možností pro uchycení není.

Látky z pijavičky se do krevního i lymfatického okruhu dostanou, ať jsou přiložené kdekoliv na těle. Pouze v místě přisátí je koncentrace nejvyšší a tedy účinek nejrychleji patrný. Proto jsou některá místa vhodnější než jiná. Za uchem vedou cévy více nahuštěně resp. celá hlava je velmi silně prokrvená. Proto také rány na hlavě většinou silně krvácí. U "krvetoku" při hirudoterapii teče navíc krev naředěná a spolu s lymfou.

Proto krvácení budí dojem ještě silnějšího než ve skutečnosti je. Proč krvácela každá strana jinak může mít mnoho důvodů a zřejmě se jedná o ten nejjednodušší a to, že se právě pijavička trefila na některou cévku.

Jsou místa na těle, kde je vhodné použít malý průměr skleničky či kelímku až dutou část injekční stříkačky (kolem 10ml). A právě na místo za uchem je vhodné použit menší průměr pomůcky.

Kateřina Hliněnská (zkušená terapeutka z RC-Perla)

____________________________________________

Jo, hold není nad vlastní zkušenost terapeutky. Na vlastní "kůži" poznala, jak není radno svěřit pijavičky, byť milovanému a schopnému, manželovi. Který se vší láskou a péčí pijavičky přiložil. Terapeutka neudělala zásadní chybu. Svého manžela dobře poučila, jak a kam pijavičku přiložit. Ale přeci jen malá chybička se vloudila. Dali pijavičce na levé straně hlavy příliš volnosti, aby si našla pro sebe nejlepší místečko. A stalo se..., viz vysvětlení paní Kateřiny výše.

Přejeme terapeutce mnoho příjemnějších chvil při aplikacích pijaviček na sobě i na klientech.
 

Naléhavé doporučení

A na závěr doporučení pro všechny budoucí klienty. V žádném případě nenavštěvujte absolutní laiky při přikládání pijaviček. Nikoho bez Osvědčení o absolvovaném kurzu hirudoterapie. Někdy tito "samozvaní léčitelé" lákají na cenu za terapii i za pijavičky (např. 50,-Kč za pijavičku). Bůh ví kde a od koho získali pijavice (jedná-li se opravdu o pijavici lékařskou - Hirudo Medicinalis). Je mnoho šejdířů, kteří Vám prodají pijavici koňskou (k účelům hirudoterapie nevhodnou) nebo se sice jedná o pijavici lékařskou, ale nalovenou v živé přírodě. Jsou lokality (např. Turecko), kde tyto pijavičky volně žijí a jejich lov je snadný. Následný prodej pak o to lákavější pro spotřebitele. Ale POZOR! Jde přeci o VAŠE ZDRAVÍ a neměli byste za každou (pod)cenu s ním hazardovat.

Reakce správce webu.

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 778)
45%

Ano, jen v době zdravotního problému. (1 386)
22%

Nevím, bojím se pijavic. (924)
15%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (1 150)
18%

Celkový počet hlasů: 6238

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.