Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Vysoký krevní tlak

Nationale: žena 37 let bezdětná, spolumajitelka firmy, před několika lety stav operace pro mozkové aneurysma (řešeno cévními klipy), dlouhodobě medikace pro vysoký krevní tlak a chronickou proteinurii a isostenurii, pacientka indikována na biopsii ledvin (zatím odmítá), kompenzovaná hypothyreoidosa, spolu s akceptací medikace řešena aktivace ledvin za účelem úpravy hustoty a ztráty proteinů močí, a úpravy krevního tlaku s možností vysazení medikace.

Diagnosa: susp. CRF, chronická proteinurie, hypothyroidosa, nekolísavý vysoký krevní tlak stabilizovaná cévní mozková aneurysmata, léky na Tk, medikace thyroxinu v tbl. formě a diuretika dle kontroly u svého urologa.

Terapie Pijavicí lékařskou

Indikace: aplikace pijaviček do oblasti ledvin, po testaci 2 ks aplikace 6 ks pijaviček do míst anatomického uložení ledvin v intervalu 7 dní.

Počet pijavic: 2 ks testační, dále 8x6 ks pijavic (celkem 50 ks).

Subjektivní změna: již po první aplikaci testačních pijaviček pokles Tk k fyz. normě, moč beze změn (měřeno stand. Lab. analyzátor moče – pro minimalizaci subjektivní chyby při odečítání) biochem. vyšetření, relativně delší čas, krvácení po aplikaci 7 hod a výrazná unavitelnost prvních 24 hod po aplikaci při dalších aplikacích velmi rychlá úprava krevního tlaku s prodlužujícím intervalem stabilizace (měřeno standardně na digit. přistroji schváleným pro orientační měření tlaku).

Názor pacienta: majitel akceptuje různé alternativní techniky, objektivně registuje unavitelnost cca 12 hodin po aplikaci s tím že do další aplikace vnímá výrazný příval energie, po 4 aplikaci po dohodě s lékařem snižování léků na Tk a zcela vysazana diuretika, pacientka sama vnímá vitalizaci a stabilitu krevní tlaku bez synkop a slabosti, po nefrologickém vyšetření vyžaduje opakovanou hirudoterapii, kterou sama hodnotí jako techniku, která jediná navodila pocit subjektivního zlepšení. Zcela absence svědivosti při hojení.

Vyhodnocení: dle ústní presentace subjektivních pocitů pacientky, výsledek hirudoterapie hodnocen kladně, jako objektivní podklad je laboratorní vyšetření moče opakovaně s nápravou a elevací hodnot do fyz. parametrů, a opakovaně námátkové měření již stabilního Tk, od 3. aplikace výrazné změny v biochemickém složení moče (nárůst koncentrační schopnosti ledvin s nárůstem hustoty od 1,005 do neměnné 1,025 (po 4 aplikaci) výrazný pokles proteinurie z počtu 3 na 1 (měřena celková bílkovina bez specifikace jiných bílkovin. frakcí).

Zpracoval MVDr. František Zahrádka

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 269)
53%

Ano, jen v době zdravotního problému. (749)
17%

Nevím, bojím se pijavic. (424)
10%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (875)
20%

Celkový počet hlasů: 4317

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.