Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Po úraze kotníku

Nationale: muž 55 let, majitel stavební firmy, potíže po úraze kotníku před několika lety, medikace střídavě nesteroidní analgetika, Detralex a ortoprotekce, i při lehké zátěži otoky a stav bolestivosti.

Diagnosa: deformační artodesa kotníku s periodiockýmy lymf. otoky.

Terapie pijavicí lékařskou

Indikace: aplikace pijavic na postižený kotník, interval co 6 dní.

Počet pijavic: narůstající počet od 2 ks do 6 ks, celkem 7 aplikací (celkový počet 30ks).

Subjektivní změna: po první aplikaci ztráta pocitu tlaku v kotníku, při třetí aplikaci otok na ústupu a výrazné zkrácení bolesti kloubu po fyz. zátěži, minimalizace aplikace nestroidních antiflogistik, vymizení cévní kresby po poslední aplikaci.

Názor pacienta: do poloviny cyklu stav spíše pochybovačný, nyní akceptuje a presentuje výrazné zlepšení, uvažuje o opakování hirudoterapie, výrazná svědivost 48 hod po aplikaci v místě přiložení.

Vyhodnocení: stav výrazné změny v oblasti krvení, obnova částečné hybnosti kloubu, aktivace lymf. stáze, aktivace z chronické stabilizace do aktivní.

Zpracoval: MVDr. František Zahrádka

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 778)
45%

Ano, jen v době zdravotního problému. (1 386)
22%

Nevím, bojím se pijavic. (924)
15%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (1 150)
18%

Celkový počet hlasů: 6238

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.