Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Bolesti lokte a prstů

Nationale: muž 62 let, důchodce, stav bolesti lokte a prstů pravé končetiny postoperační kontraktura prstů, medikace analgetik středně, kloubní protektiva dlouhodobě Artrostop.

Diagnosa: tenisový loket, ligament. kontraktura šlachy prstů post operativam a dna všech prstů postižené končetiny (paličkové klouby) opakující se spatické křeče kloubních spojení.

Terapie Pijavicí lékařskou

Indikace: aplikace pijavic děleně ½ počet okolí lokte a ½ počtu na zápěstí a dors. plochu dlaně v intervalu 4-5 dní.

Počet pijavic: narůstající počet od 2 ks po 7 ks, celkem 6 aplikací (celkový počet 42 ks).

Subjektivní změna: dle majitele do 4 aplikace beze změn, kromě vymizení bolesti při cvičení šlachového aparátu prstů, v místě a okolí pocit neurčité ploché bolesti, kterou časem přestal majite vnímat, po 4 aplikaci stav výrazné analgezie při pohybu a zátěži lokte s výrazným zkrácením intervalu regenerace po zátěži, po 5 aplikaci vymizení bolesti a vnímání lepšího prohřívání a prokrvování periferie končetiny, analgetika zcela vysazena, po 6 aplikaci výrazný pokles hladiny kyseliny močové v krvi.

Názor pacienta: i přeze pochybovačnost zlepšení stavu pacient stav po medikaci oznámil svému ošetřujícímu lékaři s dohodou o opakovaní cyklu po 2 měsících, bez výrazné svědivosti jizev při hojení.

Vyhodnocení: dle subjektivního pocitu hirudoterapeuta výrazné zlepšení percepce periferie tepla a hmatu, povolení spasmu kladívkových prstů a vymizení odporu rotace lokte při fyziotepii, po orientačním vyšetření krve stav zlepšení urikosy a nálady pacienta, vize při opakování návrat do stavu před úrazem.

Zpracoval: MVDr. František Zahrádka

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 778)
45%

Ano, jen v době zdravotního problému. (1 386)
22%

Nevím, bojím se pijavic. (924)
15%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (1 150)
18%

Celkový počet hlasů: 6238

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.