Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Pes Ben - kříženec

Nationale: pes kříženec  Ben váha 36 kg kastrovaný 12 let,
pacient po opakovaném stomatolog. programu , odstranění histiocytomů s senilní degenerací sítnice a kataraktou , v posledních 5 měsících  neochota k pohybu , instabilita EP bilat , lehká palp. bolest  v obalsti beder.
RTG potvrzující deg, spondylatrosis deformans Th 9,10, L 2,3,4, a DKK 1/1.

Diagnosa: status senilis as result spondylartosis multipl. a deg. proces obou KK, pacient dlouhodobě na geriatrické medikaci Karsivan 100, Aptus aptoflex, po medikaci Trocoxil a dle potřeby v akutním stav NAISD (různých značek) majitel výrazně eviduje stav zhoršování s chladem a pohybem venku, nyní s minimálním efektem po aplikaci analgetik jedinec ve smečce 2 ks stejně habituálné vyspělých psů.

Nasazení Pijavice lékařské

Indikace: aplikace pijavic do oblasti L 2,3,4 v počtu 3 ks po testaci v intervalu 1 týdne.

Počet pijavic: testace 1 ks dále aplikace 2-3 ks celkem za terap. cyklus 16 ks.

Subjektivní změna: po přiložení do 20 min stav výrazného zklidně ní a ulehnutí jedince  po celou dobu aplikace, lehký neklid cca do 5 min po přiložení, krvácení po odstranění dle informace majitele 2 hodiny.

Názor majitele: až od 2 aplikace se výrazně objevila vitalizace pacienta, s nárůstem pohybové aktivity a možnosti postupného vysazování NAISD, chůze do schodů  postupně s nárůstem jistoty  a samovolné prodlužování procházek a pohybu venku, stav regenerace se výrazně zkrátil po 4 aplikaci a pacient byl již bez medikace NAISD, dle majitele vykazuje nyní aktivity jako před několika lety s radostným projevem při venčení. Majitel popisuje zcela vymizení artrotických bolestí a výrazné omládnutí jedince (vitalita cca o 4 roky zpět), svědivost při hojení neevidována.

Vyhodnocení: klinická absence artroalgických příznaků, výrazná vitalizace jedince, klin zlepšení srsti, klinické a trakční zkoušky hodnoceny jako nulové, nyní doporučena aplikace kloubních protektiv a dle stavu absolvování zkráceného hirudotepaeutického cyklu, poslechově výrazné zlepšení inspiračních šelestů a vymizení susp. algických apnotických paus.

Klasifikace: *** (0 - 5 hvězdiček, kdy 5 je maximum)

Ben - pes kříženecBen  - pes kříženec

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 269)
53%

Ano, jen v době zdravotního problému. (749)
17%

Nevím, bojím se pijavic. (424)
10%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (875)
20%

Celkový počet hlasů: 4317

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.