Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

Pes labrador samec

Nationale: pes labrador samec 9 let, 38 kg nekastrovaný před několika lety stav opakované probatorní a terapeutické laparotomie pro požrání cizích těles, stav spondylartrosy Th2-4, L2-3, DDK 1/1 a DKL sin 1, aplikace kloubní protekce a aplikace NAISD (Carprodyl, Carpieve, Rimadyl) občas spasmolytika (Vetalgin, Tramal)
periodické ataky jako NPB a imobilizace s neochotou k pohybu a hrbení.

Diagnosa: spondylartosis mult., DKK, DKL a susp. synechiální periodické iley různého stupně.

Léčba Pijavicí lékařskou

Indikace: 2 ks testační pijavičky + s postupným nárůstem do počtu 4 ks na jedno sezení v intervalu 1 týdne cca 6 x krajina sagitalis bilat in regio Th12-L2.

Počet pijavic: celkem s testačním počtem 32 ks, technika s odsátím krve (35 min aplikace).

Subjektivní změna: pro vyváženost a klidnost pacienta nějaké výrazné změny v ordinaci nezaregistrovány, pokaždé po přiložení a přisátí do 5 min lehčí neklid a nervozita přecházející v stav výrazného zklidnění a spánku, krvácení cca 4 hodiny po odstranění pijavic, subjektivně lze pozorovat od 2 aplikace nárůst vitality potvrzené i majitelem, v průběhu terapie stav klin. a kontrastním RTG diagnostikovaného paralytického ileu (který měl tentokráte velmi rychlý a slabý průběh – bez nutné medikace – pouze aplikace Skiabaryové kaše).

Názor majitele: asi do třetiny kúry stav beze změn, po té objevení se aktivit které před několika lety vymizely (skákání a honění se ve smečce, ukončená separace od druhého majitelova psa, objevení se ranního protahování, defekace bez dlouhodobého hrbení, a prodloužení intervalu mikrokolikových stavů, nyní aplikace jen kloubní protekce bez analgetik a NAISD.

Vyhodnocení: předpokládaný efekt cílený do oblasti artoalgie se potvrdil stejně jako u jiných artitických pacientů, partné uvolnění břišního svalstva (otázka aktivace synechií po předchozích operativních zákrocích v dutině břišní), kladně hodnocena možnost vysazení NAISD a analgetik s akceptací detoxikačního efektu hirudoterapie při dodržené délce aplikačního cyklu. Po dohodě s majitelem dle stavu opakovaná zkrácená kúra hirudoterapie po 2 měsících.

Klasifikace: **** (0-5, kdy 5 znamená max. výsledek).

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 229)
52%

Ano, jen v době zdravotního problému. (732)
17%

Nevím, bojím se pijavic. (423)
10%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (872)
20%

Celkový počet hlasů: 4256

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.