Terapie pijavicí lékařskou - Hirudoterapie

kočka Matýsek

Nationale: kočka Matýsek 7 let již několik let léčen na stomatitis ulcerans, opakované stomatologické programy  bez klinických změn zlepšení, pacient odmítá středně tuhou a tuhou stravu se stavem postupné devastace organismu, dlouhodobá aplikace atb clony v různé formě, výplachy pro naturel pacienta nemožné, fobické reakce při aplikaci jakékoliv medikacie, provedeno histopatologické vyšetření odebrané tkáně. Aplikace NAISD + s rizikem iatrogenního poškození při depot kortikoidu se stav lehce zlepšil. Epitel bez nálezu, submukoza lymfoplasmocytární infiltrace (imuno supresivní proces, snížená slizníční imunita) do hloubky nárůst neutrolifů a hnisavá infiltrace  drobných slin. žláz.

Diagnosa: hnisavá lymfoplasmocytární stomatitis.

Léčba Pijavicí lékařskou

Indikace: aplikace pijavic technikou bez odsátí krve, po ústupu standardní salivace v sedaci na dentální plochu, testace provedena tvz. šálovou technikou v krajině zátylku (regio occipitalis) 2x týdně, celkem 10 sezení.

Počet pijavic: testace 1 ks pijavičky, celkem plán 10 ks dle stavu i více.

Subjektivní změna: při aplikaci výrazný neklid, po přisátí do 2 min stav lehčího tremoru, po odstranění stav zklidnění, dle majitele krvácení cca 1,5-2 hodiny a stav somnolence , při druhé aplikaci stav podobný jako při testaci, při třetí aplikaci pijavic neochota k přisátí, dle stavu zhodnotit  pokračování, následovný pokus s ochotou přisátí, ale vyšší salivace pijavice, dle hlenu aplikace v sedaci na dáseň neprováděna.

Názor majitele: vždy po aplikaci stav 12-24 hodin hyperaktivity až s prvky lekavosti, bolestivost jen lehce  snížena, pro stav opakovaného stressu a dle majitele lability jedince, stejně tak jako neobjevení se efektu majitel aplikci ukončil.

Vyhodnocení: pro velikost jedince voleno atypické místo aplikace (reflexní šálová zóna) a technika bez odsátí krve, pro iantrogenní psychogenní labilitu (časté návštevy ve veterinární ordinaci) jedince a do 1/3 terap. cyklu neobjevení se pro majitele signifikatních výsledků medikace ukončena, majitel nyní opět akcetuje střídání farmakomedikace.

Klasifikace: 0 (0 - 5, kdy pět je maximum výsledku).

Vyhledávání

Kontakt

Pijavice lékařská Správce webu Luboš Mrkus - Centrum regenerace a zdraví Perla
Ratibořická 1166/12
Praha 9 - Horní Počernice
Pokud chcete být uvedeni v sekci "Terapeuté", kontaktujte nás mailem.
281 923 531, 605 289 420
Kateřina Hliněnská
Luboš Mrkus

Anketa

Nechali byste si pijavičky přiložit?

Ano, i jen jako detoxikaci. (2 778)
45%

Ano, jen v době zdravotního problému. (1 386)
22%

Nevím, bojím se pijavic. (924)
15%

Ne, nikdy, ani kdyby šlo o zdraví. (1 150)
18%

Celkový počet hlasů: 6238

Děkujeme všem, kteří přispěli
svým názorem v anketě.

Pokud se rozhodnete absolvovat jakoukoliv kúru pomocí pijaviček, neváhejte kontakovat naše specialisty. Seznam terapeutů.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK !!!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti. JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky jsou na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná.